KA Psikolojik Danışmanlık

Merkezimize ismini veren “Ka” sözcüğü ruh anlamına geliyor. Ruh yaşamın temel ilkesidir, bedene can veren yaşamın gücü gibi anlamlarını içinde taşır. Mısır mitolojisinde ise “Ka” insan şuurunun dünyada kalan tarafını temsil eder. Bedenimizin tanıdığımız insanlarla, olaylarla, nesnelerle bağlantısı olan tarafımızı anlatır. Kısacası ruhumuzda ki izler, beynimizin ve bedenimizin karşılıklı olarak etkileşimleri sonucu ortaya çıkan kişiliğimiz,  geçmişimiz, bizi biz yapan yaşantılar diye tanımlayabiliriz. İsmimizin hikayesi böyle. Bu isimi merkezimize vermemizin amacı; bizlerin de terapide, üzerinde en çok düşündüğümüz ve önemsediğimiz kavramların başında gelen ruhumuzda ki izler…

Anne, babanızın veya eşinizin size nasıl davrandığı, nasıl bir ailede büyüdüğünüz, onların birbirlerine sevgi dolu ya da düşmanca davranışları, bireysel, ailesel, hatta toplumsal travmaların üzerinizde ki izler ne yazık ki hiç konuşulmuyor.  Işığın ve karanlığın mücadele ettiği yaşamımızda geçmişimizin bilgisini arayıp tanımak ve öğrenmek bize kalmıştır. Ancak kişi sadece geçmişe takılıp kalırsa bugünü ve hangi geleceği hedeflediğini kaçırır; sadece geleceğe bakarsa da, bu geleceği hangi geçmişin şekillendirdiğini unutur.

Ka Psikoloji olarak arayış içinde olan günümüz insanlarını daha geniş bir bakış açısından yaşamın anlamını görme fırsatına sahip olmaları için merkezimize bekliyoruz. Danışanlarımızın çıktıkları zorlu değişim yolunda yanlarında yardımcı olmak, değişimin ve yeni başlangıçların kapılarını açmayı hedefliyoruz.

Bizim yaklaşımımız Psikolojik Danışmanlık, Psikoterapi, Eğitim ve Kurumsal Danışmanlık hizmetlerini alandaki gelişmeleri yakından takip eden uzmanlarımız ile;

– Hizmet verdiğimiz birey ve kurumların ihtiyaçlarını temel alarak
– Bilimsel verilere dayalı yöntemler kullanarak,
– Etik prensipleri gözeterek hizmet vermektir.

* Herkesin katılımına açık seminerler, gönüllü çalışmalar ve toplum yararına projeler yoluyla da toplum sağlığına katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz.

Call Now ButtonHEMEN ARA!